Jun 16 – Jun 23 todo el día
12:00 am
WORLD CHESS TROPHY ASSOCIATION
Arona
Jun 22 – Jul 7 todo el día
12:00 am
II Trofeu Mestre Regional 2018
Club Escacs Binissalem
12:00 am
II TORNEIG INFANTIL DEL POBLE SEC COMTAL CLUB  
Centre Civic el Sortidor
12:00 am
VIII OPEN CIUDAD DE FRAGA HUESCA
Castillo de Fraga
12:00 am
VI FESTIVAL INTERNACIONAL VILA DE PLATJA D`ARO
HOTEL AROMAR
Jun 25 – Jul 3 todo el día
12:00 am
XXVI OPEN INTERNACIONAL CIUTAT DE MONTCADA
Espai Cultural Kursaal
12:00 am
TORNEIG LLAMPEC ENS VEIEM ALS BARS
CLUB PEON NEGRO
12:00 am
IV OPEN BLITZ INTERNACIONAL MONTCADA
Espai Cultural Kursaal
Jul 4 – Jul 12 todo el día
12:00 am
XLI OPEN INTERNACIONAL BARBERA DEL VALLES
Torre d´en Gorg 40
Jul 5 – Jul 10 todo el día
12:00 am
XXXI TORNEO MAGISTRAL Y III OPEN INTERNACIONAL  CIUDAD DE LEÓN
Auditoria de la Ciudad de León
Jul 5 – Jul 14 todo el día
12:00 am
XXXVIII OPEN INTERNACIONAL BENASQUE
PABELLON POLIDEPORTIVO BENASQUE
12:00 am
I OPEN RAPIDAS FESTA MAJOR BARBERA
Plaça Ajuntament
Jul 13 – Jul 21 todo el día
12:00 am
XX Obert Internacional Sant Martí 2018
Centre Civic Sant Marti
12:00 am
XX Obert Blitz Sant Martí 2018
Centre Civic Sant Marti
12:00 am
X OPEN INTERNACIONAL VITORIA-GASTEIZ
Salones gran hotel Lakua
12:00 am
XXXIII FESTIVAL INTERNACIONAL DE XADREZ “CIDADE DE FERROL”
17. Centro Comercial Portanova 2ª planta
12:00 am
TORNEIG PARTIDES RAPIDES L´ESTANY
Plaça del monestir
Jul 22 – Jul 29 todo el día
12:00 am
44 OPEN INTERNACIONAL VILA DE SITGES
Teatro Casino Prado
12:00 am
1er OPEN INTERNACIONAL INFANTIL VILA DE SITGES
Teatro Casino Prado
12:00 am
III CAMPIONAT ESCOLAR INFANTIL SANTA EUGENIA DE TER
Centre Civic Santa Eugenia
Jul 30 – Ago 5 todo el día
12:00 am
V TORNEO DE VERANO ALICANTE
Club Ajedrez Alicante
Jul 30 – Ago 3 todo el día
12:00 am
XIII OBERT SANTA EUGENIA DE TER
Club Escacs Santa Eugenia
12:00 am
44è OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE BADALONA
CENTRE CIVIC LA SALUT
Ago 9 – Ago 16 todo el día
12:00 am
XIX OBERT INTERNACIONAL MIQUEL MAS FIGUERES
Centro Cultural Moli de l´anguila
Ago 10 – Ago 16 todo el día
12:00 am
II OBERT INTERNACIONAL SANT ADRIAN DEL BESOS
Pabellon Ricart
Ago 13 – Ago 16 todo el día
12:00 am
VII TORNEIG INFANTIL SUB 12 FIGUERES
Centro Cultural Moli de l´anguila
12:00 am
VI INTERNACIONAL CIUDAD DE PONTEVEDRA
Colegio Los Sauces Pontevedra
12:00 am
TORNEIG DE PARTIDES RAPIDES FESTA MAJOR MANLLEU
Plaça Fra Bernardi
Ago 17 – Ago 26 todo el día
12:00 am
XX Open Internacional d’escacs de Sants, Hostafrancs i La Bordeta
Cocheras de Sants